Meble kuchenne, kuchnie na wymiar do kuchni | Multiform24 - Meble na wymiar - Zabrze, Gliwice, Bytom i Tarnowskie góry
facebook
Witaj w multiform24.pl Multiform24.pl Multiform24.pl #htmlcaption Multiform24.pl Kuchnia

Linki:

Partnerzy:Meble kuchenne to dziedzina w której się specjalizujemy i w której zbieramy doświadczenie od ponad 15 lat.
Pomagamy w doborze kolorów i materiałów, doradzamy w procesie tworzenia projektu i koncepcji zabudowy.
Jak wygladają nasze gotowe realizacje można ocenić przeglądając galerię, jednak dla uzupełnienia tej wiedzy postanowiliśmy dołączyć więcej informacji na temat techniki produkcji i sposobu montażu.

Meble na wymiar to produkt złożony, obowiązuje tu wiele standardów często nieprecyzyjnych i różnych rozwiązań przyjętych przez poszczególne firmy ,

Poniżej przedstawiamy ustawienia domyślne które wybieramy jako stosowane przez nas, prosimy o zapoznanie się z nimi.
Większość z tych reguł można zmienić i dopasować indywidualnie do swoich potrzeb, jednak wymaga to ich zgłoszenia przed zamknięciem projektu i zamówieniem materiałów i za obopólną zgodą.
Część z rozwiązań alternatywnych jest ujęta w cenniku KitchenCost.

Zasady projektowania mebli kuchennych i innych- ustawienia domyślne.

Niwelowanie kątów nieprostych zabudowy- wybraliśmy taki sposób który ma tą zaletę że nie tracimy na głębokości zabudowy co pozwala na zabudowę sprzętu w dowolnym miejscu, oraz nie tracimy powierzchni roboczej blatu.
Wadą jest to że jeśli blisko narożnika jest montowana np. płyta lub prostokątny zlew wówczas taka odchyłka od kata prostego jest wizualnie podkreślona.

Konstrukcja szafek kuchennych

Fronty uchylne i fronty szuflad montowane sa w sposób nakładany i ich szerokośc jest o 4 mm mniejsza od szerokości korpusu.
Wysokość frontu jest mniejsza od wysokości korpusu o 7 mm- widoczne u góry szafki, dół pozostaje na tej samej wysokości.
Odstępy między frontami w obrębie danego korpusu to 3 mm w odniesieniu do wysokości (jeden nad drugim) i 4 mm w odniesieniu do szerokości (jeden obok drugiego).
Ilość półek w szafkach stojących i wysokich "kominach" jest wyliczana według wzoru (wynik zaokrąglony do liczby całkowitej) gdzie wysokość korpusu to H, a ilość półek to P. P=(H-200)/300
Ilość półek w szafkach wiszących jest wyliczana według wzoru (wynik zaokrąglony do liczby całkowitej) gdzie wysokość korpusu to H, a ilość półek to P. P=(H-36)/280
Szafki kuchenne są wykonywane jako meble skrzyniowe skręcane za pomoca śrub stolarskich (tzw konfirmatów) których widoczna część (łeb) jest zamaskowany zaślepką samoprzylepną pod kolor płyty o średnicy 15 mm i grubości około 0,5 mm.
Wszystkie szafki poza szafkami półotwartymi posiadają rzędy otworków rozmieszczone co 32 mm tzw. "System 32" który pozwala na regulację półek i montaż zawiasów na wkrętach Euro.
Tylne ścianki szafek są wykonane z HDF o gr 3 mm w kolorze białym.
Szafki narożne wymagają zastosowania elementów kompensacyjnych (w stolarstwie nazywanych blendami).

Szafki stojące.
Szafki stojące montujemy prostoliniowo- nie niwelujemy nierówności ścian poprzez zmianę konstrukcji i inną obróbkę.
Szafki stojące są ustawiane tak aby uzyskać przestrzeń wolną od ściany o szerokości około 62 do 67 mm zaślepioną od góry blatem.
Szafki stojące ustawiamy na regulowanych nóżkach montażowych. Nózki są zasłonięte oklejoną od strony podłogi obrzeżem PCV gr 0.5 mm listwą cokołową. Listwa nie posiada dodatkowej uszczelki i jest mocowana na klipsach do nóżek kuchennych. Nie niwelujemy nierówności podłogi za pomocą obróbki listwy cokołowej. Wysokość korpusów szafek to 720 mm regulacja wysokości tylko za pomocą nóżek w zakresie od 100 mm do 150 mm.

Układ dolnych szafek kuchennych- ustawienie domyślne

Szafki wiszące.
Szafki wiszące montujemy na listwach (szynach) montażowych na zawieszkach regulowanych w dwóch płaszczyznach.
Szafki wiszące montujemy prostoliniowo- nie niwelujemy nierówności ścian poprzez zmianę konstrukcji i inną obróbkę szafek wiszących.
Szafki wiszące posiadają przestrzeń wolną od ściany o szerokości około 12 mm widoczną od góry, i zaślepioną od dołu.
Szafki wiszące posiadają po dwa widoczne od dołu nacięcia o wymiarach 9/3 mm zwiazane z wykonaniem rowków umożliwiających montaż tylnej ścianki HDF.

Widok szafek wiszących od spodu- ustawienia domyślne

Rewizje.

Rewizje na podłączenia i inne wykonujemy w rozmiarze większym niż minimalne- umożliwiającym manipulację i dostęp.

Podłączenia.

Podłączenia- główna zasada jest taka że za takim sprzętem jak zmywarka, piekarnik, lodówka wolnostojaca itp. musi być czysto bez rurek na scianach, cokolików, gniazdek, śrubunków itp, ponieważ ten sprzęt dosuwamy do samej sciany.

Szuflady.

Głębokości szuflad są związane z dostępnymi długościami prowadnic i występują w w zaokrągleniu do 50 mm, np. 350 mm, 400 mm itd. Najczęściej spotykana głębokość koszy cargo i szuflad to 500 mm i do tej głębokości producenci dostosowali największy wybór akcesoriów dodatkowych i wkładów na sztućce itp, dlatego nawet w szafkach o wiekszej głębokości stosujemy szuflady o głębokości 500 mm.

Poniżej zamieszczamy kalkulator wyceny, dzieki któremu możesz szybko i precyzyjnie wycenić swoją zabudowę kuchenną oraz galerię naszych realizacji.

Strona Multiform24.pl wykorzystuje pliki cookies pełna polityka prywatności plików cookies znajdziesz tutaj
© copyright by Multiform24.pl 2008-2024 - projekt i realizacja visualnet.pl
Meble na wymiar, kuchnie, meble biurowe, szafy i zabudowy wnęk, Divendoor